niedziela, 26 kwietnia 2015

Naszyjnik

    Niedawno miałam rodzinną uroczystość. I oczywiście nie miałam odpowiedniej biżuterii :) Musiałam zakasać rękawy i coś wypleść. Wybór padł na naszyjnik zaprojektowany przez Weronikę. Jak go zrobić Weronika zdradziła w Beadingu nr 03/2013. Dawno już mi się podobał ten projekt, teraz doczekał się realizacji. 

    Oto moja wersja :)    Koraliki Toho 11/o Opaque Jet i Hematite, 15/o Opaque Jet i Superduo Hematite i Iris Brown

środa, 22 kwietnia 2015

Mój Diamentowy wisior

     Jakiś czas temu, Jola pokazała swój prototyp wisiora. Bardzo mi się spodobał. Zresztą nie tylko mi, wszystkie oniemiałyśmy z zachwytu. A że Jola jest bardzo dobrą koleżanką, podzieliła się z nami swoją wiedzą pisząc tutorial. I mogłyśmy go w pierwszej kolejności wypróbować.  Muszę powiedzieć, że Jola po mistrzowsku go napisała. Wszystko jest jasno i przejrzyście opisane, krok po kroku.

 A teraz moja wersja Diamentowego wisiora :)


 Tutorial  dostępny oczywiście u Jolinki !

niedziela, 19 kwietnia 2015

Neonówki

  Tak nazwałam bransoletki z neonowych koralików.  Znalazły uznanie u dwóch cudownych młodych panien :)
   
   Koraliki neonowe to Fire Polish 3 i 4 mm i koraliki Toho 11/o Opaque Jet Frosted


   Kolejne biżutki  to też bransolety. Kiedyś już robiłam według tego wzoru i z przyjemnością wróciłam do niego :)


    Koraliki Super Duo, Toho 11/o i 15/o i Fire Polish (w szarej). 


  I poświątecznie jeszcze jedna robótka. Frywolne ubranko na telefon :)


   Etui uszyłam z filcu, Frywolitka z wierzchu jest delikatnie doszyta, żeby nie zjeżdżała. Kordonek to jakieś stare zapasy o grubości około 20-tki :) Wzorek na kwadracik z jednej strony znaleziony gdzieś w internecie, z drugiej zaś wypatrzony u Alicji

czwartek, 2 kwietnia 2015

Ostatnie jaja

   Oczywiście w tym roku. Na koniec zostały mi gęsie wydmuszki. Nie malowane. Ubrałam je w kolorowe frywolitkowe gatki :) Bardzo kolorowy post dzisiaj mi wyszedł :)

 Nici to cieniowana Snehurka i Stokrotka Altun Basak. Wszystkie jajeczka mają swoje tekturowe domki :)   I nie byłabym sobą, gdyby zabrakło koralików. Kolorowy koralikowy kulkowy komplecik powstał na prośbę pewnej miłej Pani. Cieszę się, że spodobał się  jej :))


    

     Koraliki Toho Treasure w kolorach: Opaque- Lustered Dandelion, Opaque Pepper Red, Opaque- Lustered Turquoise, Opaque Rainbow Navy Blue, Inside- Color Peridot/White Lined i Silver- Lined Crystal. Powstały według wzoru Diane Fitzgerald.


     Życzę Wam moi kochani wspaniałych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!!! Wesołego  Alleluja!!!